Mistrzowskie Talenty w służbie dzieciom. Moc czekoladowej pisanki!
Licytacja czekoladowych pisanek wykonanych przez Mistrzów Cukiernictwa , a zaprojektowanych przez znane Osobistości, których pasje oraz zainteresowania stały się inspiracją do wykonania wielkanocnych dzieł sztuki.
Osobistościami, które zaprojektowały pisanki w poprzednich edycjach są: Anna Komorowska – małżonka Prezydenta RP, Kamil Stoch, Małgorzata Socha, Michał Żebrowski, Ewa Minge, Rafał Królikowski, Joanna Przetakiewicz, Gen. Mirosław Hermaszewski, Anna Orska, Maja Popielarska, Maciej Kurzajewski, Agnieszka Cegielska, Dorota Gardias i Agnieszka Maciejak.
Aukcja jest wspólną inicjatywą Fundacji Mają Przyszłość oraz wielu czołowych Mistrzów Czekolady m.in. Janusza Profusa, Joanny Klimas-Profus, Tomasz Deker, Bożena Sikon – Wojtal, Pawła Małeckiego czy Aleksandry Sowy. Dochód z licytacji jest zawsze przeznaczony na potrzeby dzieci – Podopiecznych Fundacji Mają Przyszłość.
ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ AKCJI CHARYTATYWNEJ!
Piotruś jest sympatycznym ośmiolatkiem.Ma miłą,ładną buzię, na której nie widać choroby. Piotruś cierpi na mózgowe porażenie dziecięce,padaczkę,ma problemy ze wzrokiem oraz ortopedyczne. Mimo skończonych 8 lat-nie chodzi, nie mówi, używa pampersów i jest całkowicie zależny od pomocy drugiej osoby.
Wymaga stałej,wielopłaszczyznowej rehabilitacji. Piotruś korzysta z wózka inwalidzkiego, krzesełka rehabilitacyjnego, butów ortopedycznych, aparatów stabilizujących stopy,chodzika NF-Walker. Przyjmuje także bardzo dużą ilość leków na padaczkę, suplementów, odżywek wysokoenergetycznych, preparatów osłonowych, zwiększających odporność, chroniących wątrobę i nerki. Wydatki z tym związane są olbrzymie i nie jest w stanie ich udźwignąć mama, która sama wychowuje Piotrusia.
Chłopczyk mieszka w starym domu,który nie jest dostosowany do jego dysfunkcji. Są w nim progi, zbyt wąskie drzwi. Noszenie kilkudziesięciokilogramowego Piotrka po całym mieszkaniu jest już niestety ponad siły mamy. Ponieważ wydatki związane z niepełnosprawności Piotrusia są bardzo duże – nie jest w stanie wyremontować starego domu, by zlikwidować bariery ograniczające potencjał rozwojowy Piotrusia i zmuszającego go do przebywania w jednym pokoju. Chcemy umożliwić mu usunięcie barier, które sprawiły, że pokój jest więzieniem.